Mistrovství v žehlení - pravidla jednotlivých soutěží

Své schopnosti v žehlení můžete 18. 2. 2017 v soutěži Mistrovství v žehlení otestovat v těchto kategoriích:

Soutěž týmů

Utkají se 4 týmy v přímých vyřazovacích soubojích. Každý tým musí mít 3 členy.

Délka jednoho žehlícího souboje je 10 minut, 2 členové se střídají v žehlení po 5 minutách. Poslední ze členů týmu má na starost chystání oblečení a jeho skládání. Vítězem se stává tým s největším počtem bodů na základě hodnocení poroty. Žehlí se košile a hodnotí se počet vyžehlených košil za 10 minut. Současně se hodnotí kvalita vyžehlených košil.

Soutěž dvojic

Soutěž pro soutěžící, kteří vytvoří dvojice se známou osobností (Petr Holík a Aleš Zbořil). Dvojice se utkají ve vyřazovacích soubojích o celkové prvenství. Délka jednoho žehlícího souboje je 10 minut. Vyhrává dvojice s největším počtem bodů na základě hodnocení poroty. Žehlí se košile a hodnotí se počet vyžehlených košil za 10 minut. Současně se hodnotí kvalita vyžehlených košil.

Soutěž jednotlivců v žehlení košil na čas

Hlavní soutěž pro jednotlivce, kteří vyžehlí určený počet košil v co nejkratším čase a v co nejvyšší kvalitě. Porota posuzuje technické provedení a může strhnout body resp. udělit trestné vteřiny.

O vítězích všech soutěžních kategorii rozhoduje porota složená ze zástupců hlavního partnera soutěže, vícemistryně v žehlení, vítěze loňského ročníku Mistrovství v žehlení a známé osobnosti. 

Plná pravidla soutěže zde. 

Sledujte nás na Facebooku

Buďte první, kdo ví o našich akcích