Hříšně sladké pokušení

V NC Královo Pole se to pořádně rozjíždí a foodcourt se neustále rozšiřuje. Po otevření italské prodejny Spaghetti Parmegiano máme pro zastánce dobrého jídla další skvělou zprávu. Konkrétně pro milovníky sladkého a cukrovinek, kam se bezpochyby řadím i já. A právě proto jsem neváhala ani minutu a šla okouknout čerstvě otevřenou cukrárnu Větrník.

1

Mnozí z vás jistě ví, že Větrník provozoval malý stánek v NC Královo Pole už déle, ale nyní je otevřena rovnou cukrárna, s místy k sezení, která nabízí mnohem víc. Naprosté "must try" jsou jejich úžasné dortíky, jejichž nabídka je zde opravdu velká. Člověk se pomalu nemůže rozhodnout a má chuť vyzkoušet úplně všechny. Moje volba padla na čokoládové brownies, které bylo jedním slovem dokonalé. Lehký, chutný, s kousky ořechů.. prostě dokonalost.

2

3

Protože miluju sladké, nezůstalo jen u dortu. Větrník nabízí mimo jiné i milkshaky nejrůznějších příchutí a vybere si opravdu každý. Já se rozhodla pro jahodový, který byl příjemně sladký, doplněn o kousky jahod a navrch pořádná porce šlehačky..mňam.

4

Kromě zákusků a milkshaků vám může cukrárna nabídnout i ze široké nabídky zmrzlin. A protože léto a zmrzlina k sobě neodmyslitelně patří, toto osvěžení nelze opomenout. Větrník si zakládá na kvalitě a poctivosti, takže si můžete být jisti, že ať už vsadíte na smetanové, točené zmrzliny či ovocné sorbety, budete mile překvapeni. Smetanové zmrzliny jsou vyráběny z bio farmářského mléka, doplněné poctivou smetanou. Točené zmrzliny se mohou pyšnit domácí výrobou a ovocné sorbety velkým obsahem ovoce a navíc jsou vhodné pro vegany. Věřte, že jedním kopečkem to nekončí a budete chtít ochutnat všechny.

5

Kromě cukrovinek si můžete pochutnat i na různých druzích káv nebo ledové kávě.

6

7

K osvěžení po nákupech Vám přijde vhod domácí limonáda. Já osobně sáhla po borůvkové, která mě překvapila svou rozmanitostí. Kromě opravdu velkého množství borůvek byla ozdobena i plátky pomeranče a máty.. sladká a zároveň osvěžující tečka na konec.

8

Už teď vím, že to nebyla moje poslední návštěva a stojí za to vyzkoušet toho mnohem víc. A pokud si nebudete moci z velké nabídky dobrot vybrat, zeptejte se na doporučení milé obsluhy, stejně jako jsem to udělala já :-) Tak na viděnou ve Větrníku!

9

Autorka blogu: Kristýna